HEMEN BAŞVUR BAŞVUR

Eğitim Hakkında

Öğrencilerimiz, eğitimin sürecinde uluslararası standartlardaki stüdyo ve laboratuvarlarımızda sektörün farklı networklerine işler üretip, en az 16 işe imza atarak, mesleğine; küçük katkılar sağlayan biri olarak değil profesyonel projelere yön veren tecrübelerle başlar.Tutkularını paylaştığı müzisyenler, prodüktörler ve tasarımcılarla hazırlanan projeler, sektör deneyimi, kariyer ve yüksek dereceli mesleki diploma ve sertifikalara dönüştürülebilmektedir.

Uluslararası Sertifika ve Diplomalar

HNC: Profesyonel endüstride ihtiyaç duyulan niteliklere sahip olunduğunu gösterir. Bilgi toplama ve gerekli yerlerde bu bilgiyi kullanmaları, beceri ve iş anlayışlarını geliştirir. Mesleğini akademik giriş seviyesinde belgelendirmek isteyenler, bağımsız çalışanlar ve mesleğinde ustalık derecesini belgelendirmek isteyenler için uygun bir diplomadır.

HND: Akademik ve mesleki kariyere hazırlayan eğitimin diplomasıdır. Yüksek dereceli diplomalar genellikle BTEC (Business And Technology Education Council) ekiyle anılır, mesleki eğitimlerde en yüksek akademik seviyeye devam diplomasıdır. Üniversite eğitiminin son seviyesine geçiş düzeyinde kabul edilir. Alınan eğitimin süresine göre üç yıllık lisans eğitiminin iki veya bir yılına denktir. İş ve teknoloji eğitimleri danışma kurulu anlamına gelen BTEC kalifikasyonu Edexcel tarafından onaylanmıştır. NVQ diploması 2 yıl tam zamanlı eğitim tamamlanana kadar uzatılabilir.

MEB Sertifikasyonu

Mevcut işgücüne, işinde daha verimli ve başarılı olmayı sağlayacak düzeyde, "yaşam boyu eğitim" anlayışı ile sayısal okur yazarlık kazandıracak şekilde hazırlanmıştır. Meslek standartları kurumu aracılığı ile uluslar arası entegrasyon, sertifika ve akreditasyon düzenlemeleri devam etmektedir. Çırak, kalfa ve ustaların eğitimi ile okullarda yapılan mesleki eğitime ilişkin esasları düzenlemektir.

BTEC Hakkında

BTEC kalifikasyonu alan adaylar aşağıdaki özellik ve becerileri kazanmış olacaklar:

1- İleri düzey ses düzenlerinin en az iki alanında teori ve uygulamayı kavramış olmak

2- Uygulamada kullanılan teknolojiyi anlamak için gerekli bilimsel altyapıya hakim olmak

3- Bilgiyi yeni uygulamalara ya da yeni bir eğilime yöneltebilecek düzeyde olmak


Okulun Kapsadığı Alanlar

Tonmaisterlik ve Müzik Prodüksiyonu alanlarında BTEC akreditasyonlu eğitimler mevcuttur. Eğitimler meslek edindirme ve meslek içi olmak üzere iki ayrı düzeyde yürütülmektedir.

1- Meslek eğitimleri; Teorik bilgiyi, mesleğin pratik bilgileriyle birleştirerek, Müzik Prodüksiyonu ve Tonmaisterlik alanlarında başlangıç düzeyindeki adaylardan donanımlı uzmanlar yetiştirir.

2- Meslek içi eğitim; İş tecrübelerini, teknik bilgiyle donatıp, akademik düzeyde analizleyerek devlet kuruluşlarında kadrolu çalışan veya çeşitli bağımsız medya sektörlerinde uzmanlaşmış teknik ekibe, destek eğitimleri sağlayarak tecrübelerini uluslararası yüksek seviyeli mesleki diploma ve sertifikalarla belgelendirmelerini sağlar.

İşverenler arasında, Uluslararası ülkelerde meslek birlikleri ve devlet kuruluşlarınca çok önemsenir ve profesyonel birlikler ve işçi bulma kurumlarına yönelik eğitimlerdir. Mevcut işgücüne, işinde daha verimli ve başarılı olmayı sağlayacak düzeyde, "yaşam boyu eğitim" anlayışı ile sayısal okur yazarlık kazandıracak şekilde hazırlanmıştır. APRS, JAMES, UKScreen ve MPG gibi önemli meslek standartları kurumunun da onayladığı eğitimin “Edexcel” aracılığı ile uluslararası entegrasyon, sertifika ve akreditasyon düzenlemeleri yapılmıştır. Mesleki en yüksek eğtim programıdır.
Top

Eğitmenlerimiz

Süden Pamir (Okul Kurucusu - Ses Mühendisi)
Prof. Dr. Gönenç Arın (Eğitmen)
Prof. Mehmet Bayhan (Eğitmen-Fotoğraf)
Efe Demiryoğuran (Eğitmen-Ses Mühendisi)
Kıvanç K (Eğitmen-Prodüktör-Kompozitör)
Cüneyt Yamaner (Eğitmen-Kompozitör-Prodüktör)
Oben Fıstıkoğlu (Eğitmen-Ses Mühendisi)
Ersin ALOK (Eğitmen- Kamera ve Işık Teknikleri)
Çağan Tunalı (Eğitmen-Ses Mühendisi)
Erdem Tunalı (Eğitmen-Sound Designer)
Ahmet Vefik Aris (Eğitmen-Ses Mühendisi)
Ersen Kutluk (Kompozitör- Ses tasarımcısı-Prodüktör-Eğitmen)

Sayfalar:   | 1 |    2

Eğitmenlerimiz

Eray Özay (Eğitmen-Ses Mühendisi)
Özen Çeliktemel (Eğitmen-Ses Mühendisi)
Hadi Elazzı (Eğitmen-Menajer)
Ahmet Gürbüz (Eğitmen-Ses Mühendisi)
Aşkın Sağıroğlu (Eğitmen-Görüntü Yönetmeni)
Ali Pınar (Eğitmen-Medya Yönetimi)
Ufuk Çelik (Yönetmen, Motion Graphics and Compositing)
Mustafa Uğur Yağcıoğlu (Eğitmen-Yönetmen)
Engin Öztürk (Eğitmen-Kurgu)
Dilek Keser (RTV Proje Realizasyonu)
Hakan K (Eğitmen-Oyuncu)
Ulaş Güneş Kaçargil (Yapımcı, Yönetmen, Senarist, Kompozitör)

Sayfalar:   1    | 2 |

Sıkça Sorulan Sorular

Okula giriş için herhangi bir sınav yapılıyor mu?

Dikkat, algı hızı, karar yeteneği ve algı tipi ile kişinin yaşamı süresince geliştirdiği özelliklerinin, mesleğe uygun kriterlerde olup olmadığını sınayan dört aşamalı bir sınav sistemi ile öğrenci okula kabul edilir.

Eğitim ve sınav sistemi nasıl?

Tam zamanlı eğitimin her yılı , haftada 20 saat teknik 24 saat pratik ders ile 24 hafta 600 saatte, yarı zamanlı programda ise cumartesi günleri, günde 8 saat, toplam 28 hafta 600 saatte tamamlanır. Program, yıl sonunda yapılacak 100 soruluk test usulü sınav, yıl boyunca hazırlanacak 20 adet pratik egzersiz, bitirme projesi olacak bir performans ve sene içi yapılan ara sınavlar ile % 75’lik bir barajı aşan öğrenciyi ikinci bölüme hazırlar.

Sayfalar: | 1 |    2    3    4

Sıkça Sorulan Sorular

Okula kayıtlar hangi tarihlerde yapılıyor?

Yeni dönem kayıtları Haziran ayında başlar, Kasım itibariyle sona erer. Bölüm kayıtları kontenjana bağlı olduğu için sınıflar kayıt süresi bitmeden dolabilir.

Eğitimini verdiğiniz alanlara yatkın öğrenciler kimlerden eğitim alacak?

Eğitmen listemiz için lütfen tıklayınız...

Sayfalar:   1    | 2 |    3    4

Sıkça Sorulan Sorular

2 yıl sonunda mezun olanlar hangi alanlarda çalışabiliyorlar?

Şu anda verdiğimiz uluslararası geçerli HND 5 diplomaları Sound production, Sound engineering, Photo imaging ve Moving image yani Sound Prodüksiyonu, Ses mühendisliği, fotoğraf tasarımı ve hareketli imaj ile film yapımı diplomalarıdır. Böylece öğrencilerimiz Stüdyo, plak şirketleri, organizasyonlar, müzisyenlerin teknik eleman ihtiyaçları, konser organizasyonları, TV kanalları, Radyolar, Film Yapım Şirketleri, Distribütör şirketler, Platolarda , Canlı ses tasarımı/kurumu/işletimi, stüdyo tasarımı, Stüdyo ses kaydı/montajı, miksaj/ efektlendirme, mastering, mekân akustik tasarımı, ses tasarımı, görüntü için ses/müzik tasarımı, foley, düzenleme, beste, orkestrasyon, müzik performans, müzik işletmeciliği, prodüktörlük, montaj, kamera operatörlüğü, senaristlik, yönetmenlik, animatörlük, fotoğrafçılık gibi görevler almaktadırlar.

Sayfalar:   1    2    | 3 |    4

Sıkça Sorulan Sorular

Bu sektörde alaylı da çok, okullu da. ’den mezun olanlar her iki vasfa da sahip olabilecek mi?

Bugüne kadar 500'ü aşkın öğrenci, eğitmenlerimizden bu eğitimi almış, mezunlarımız piyasada kendini ispat etmiştir. Eğitim uluslararası yüksek eğitim kurumları tarafından kabul gören 5.seviyede kredilendirilmiştir. Uygulama odaklı eğitim öğrenciye eğitimi sırasında piyasa deneyimi ve ardından sektöre hazır şekilde mezuniyet ve iş olanakları sunmakta işe yerleştirilen ve başarılı olan öğrenci oranı %90 dır.

Bölümleri belirlerken neyi göz önünde bulundurdunuz?

Biz iletişimi odak kabul ederek teknoloji ve sanatta mükemmeliyet ilkesinden yola çıktık. Mevcut bölümlerimizin dışında yakında bünyemizde bu tanıma uyan ve Türkiye'nin ilklerini oluşturan başka bölümlerde bulacaksınız.

Sayfalar:   1    2    3    | 4 |

Mezunlardan Yorumlar

Yetkin Omaç - HPD Ses Mühendisi

Bir şekilde çözemediğim, tecrübe ile edinilmeyecek ya da edinilse bile çok uzun seneler alacak önemli eksiklerimi eğitimimle kapattım. Bu anlamda sadece alaylı bir adamken işin eğitimini almış bir adama dönüşmek güzel ve önemli bir fark yarattı çalışmalarımda. Bundan Birkaç sene önce böyle bir şey deneseydim sonuç kesinlikle böyle olmazdı.

Neslihan ENGİN - Müzisyen

Eğitim almadan sanırım bu kadar hızlı ilerleyemezdim. Bundan sonra çeşitli amaçlar için müzik üretmeye devam edeceğim (umarım home studio’mu daha iyi bir hale getirebilirim ) Kendi şarkılarımı daha geniş bir dinleyici kitlesine ulaştırmak için daha çok konser verip, uzun vadede onları yayınlamayı planlıyorum.

Sayfalar:   | 1 |    2    3    4

Mezunlardan Yorumlar

Serhat Deniz - HPD Ses Mühendisi

Eğitim tercihi anlamında piyasadaki basit kurslar yerine gerek teknoloji gerekse tecrübeli eğitim kadrosundan dolayı GSITM’i seçmem hayatımda yaptığım en iyi şey oldu.

Efe Demiryoğuran - HPD Ses Mühendisi

Aslında zaman içinde gördüm okulun faydasını. Okul bilgileriyle işe dönüşürken edinilen bilgiyi uyarlamam zaman aldı. Ama okulda öğretilenler sayesinde, hiçbir şey bilmeyen birinin 10 yılda edineceği deneyimi ben 2 yılda tamamladım, okulun bu açıdan önemi çok büyük.

Sayfalar:   1    | 2 |    3    4

Mezunlardan Yorumlar

Murat Yelken - Ses Mühendisi

Kademeli ve sistemli bir şekilde ilerlemeniz ve bilgileri sindirmeniz için okul şart. Forumlarda yapılan bilgi paylaşımları da önemli. Ama konuya tam hakim olmayıp buralardan fikir sahibi olmaya çalışanlar, kimin, neyi, ne kadar doğru söylediğini anlayamıyor. Profesyonel kişilerin daha fazla faydası oluyor. Yani internetten okuyup da ses mühendisi olamazsınız.

Tufan Sökmen - HPD Ses Mühendisi

Deneme yanılma yöntemiyle 10 yılda öğrenebileceğinizden fazlasını, iki yıl içerisinde teorik olarak öğreniyorsunuz. Piyasada bu işin okulu olamayacağına dair güçlü bir inanç vardı. Arayışımın sonunda Akademi İstanbul ses mühendisliği diploma programına katıldım.

Sayfalar:   1    2    | 3 |    4

Mezunlardan Yorumlar

Ozan Kurtuluş - Ses Mühendisi

Sektörde çalışma hayatım Suden Pamir ile başladı. En başta mühendis olmak gibi bir niyetim yoktu,ses ilmini öğrendikçe konuya ilgim arttı,çok çekici gelmeye başladı. Okulda aldığım temel ses fiziği dersleri çok faydalı oldu.

Çağan Tunalı - Ses Mühendisi

Sektöre 5 yıl önce Süden Pamir'in 'audio engineering' eğitimine katılıp ardından bir kayıt stüdyosunda işe girerek başlamış oldum. Okulda gerçekten çok şey öğrendim.

Sayfalar:   1    2    3    | 4 |